10 lat gwarancji na wymiennik kotłów kondensacyjnych


Program wydłużonej gwarancji


 

Vitocal_060_A

Vitocal 060-A

Pompa ciepła do c.w.u.

od 8 031 zł netto.

 

Vitocell –E

Zasobniki buforowe wody grzewczej. Pojemność: od 46 do 2.000 litrów.

Zasobniki buforowe Vitocell –E oferowane są o pojemności od 46 do 2.000 litrów, przy czym tylko 46 i 200 litrowe mają trwale przymocowaną izolację cieplną z twardej bezfreonowej pianki PUR. Dla łatwiejszego wniesienia, w zasobnikach o pojemności od 400 do 950 litrów płaszcz izolacji cieplnej dostarczany jest osobno. Wykonany jest on z włókien poliestrowych, o bardzo dobrych własnościach izolacji cieplnej i możliwości recyklingu.

Zasobniki Vitocell 140-E/160-E dostępne są o pojemności od 400 do 950 litrów. Wyposażone w wymiennik ciepła w formie wężownicy, do podłączenia np. kolektorów słonecznych. Wężownica ma powierzchnię wymiany ciepła 1,8 i 2,1 m2, co pozwala na podłączenie kolektorów słonecznych o powierzchni około 12-20 m2. Pozwala to efektywnie wykorzystać energię słoneczną do wspomagania ogrzewania budynku, gdyż zasobniki mają bardzo mała stratę postojową, która wynosi zaledwie 1,63-1,67 kWh/24h.
Zasobniki Vitocell 160-E wyposażone są dodatkowo w system rozładowujący ciepło z instalacji solarnej. Woda ogrzana przez kolektory od razu trafia do górnej części zasobnika i o razu może zostać wykorzystana do zasilania ogrzewania budynku. Pozwala to jeszcze efektywniej wykorzystać energię z kolektorów słonecznych.

Stosując dodatkowo tzw. moduł świeżej wody, ciepło zmagazynowane w zasobniku można łatwo wykorzystać do ogrzewania wody użytkowej. Nie mamy tutaj efektu magazynowania c.w.u., bo jest ona ogrzewana w sposób przepływowy w wymienniku płytowym. W ten sposób, w instalacji mamy tylko jeden zbiornik jako akumulator ciepła, który możemy również wykorzystać do komfortowego i higienicznego ogrzewania wody użytkowej, o wydajności c.w.u.: 30, 50 lub 67 l/min i z możliwością podłączenia cyrkulacji wody użytkowej.

 

Konfigurator Systemu Ogrzewania

Bezpłatna wycena – zapytaj specjalistów Sprawdź!